21 lutego 2019 Imieniny obchodzą Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega

Popup

RZ1

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Nie każde jednak ma taką szansę!  Jeśli rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przygotowuje szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Ty też możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w kochającej i bezpiecznej rodzinie!

zielone 2 2018

Po Poniecu, Śmiłowie Czarkowie i  Łęce Wielkiej przyszedł czas na Zielone Wakacje w kolejnych miejscowościach. II Turnus rozpoczął się 23 lipca i trwał do 3 sierpnia. Na świetlicy w Bogdankach, Łęce Małej, Żytowiecku, Rokosowie i Drzewcach od poniedziałku do piątku uczestnicy zajęć spędzali miło i aktywnie czas na licznych zabawach, warsztatach i wycieczkach.

lady pank koncert

Koncert Zespołu LADY PANK - galeria

 

IMG 1576

 Koncert Zespołu MIG oraz POWER PLAY - galeria

 

tga 2018

Koncert TGA - galeria

 

dni pon18

XIV Dni Ziemi Ponieckiej - galeria

PARAFIADA 2018

Parafiada 2018 - galeria

 

Wspaniała atmosfera i radosna muzyka to pierwszy dzień święta naszego miasta. Już na godzinę przed pierwszym koncertem na stadionie pojawiły się tłumy spragnionych zabawy mieszkańców.

Pierwszy na scenie wystąpił zespół MIG czyli jedna z największych gwiazd disco polo tworzony przez czwórkę rodzeństwa. Zespół zaśpiewał swoje największe hity takie jak "Wymarzona", "Lalunia", "Nie ma mocnych na Mariolę", czy "Miód Malina". Tysiące fanów znających utwory swoich idoli śpiewało z nimi wszystkie piosenki. Nie zabrakło płyt zrzucanych ze sceny oraz  zdjęć z fanami po koncercie. Zespół Mig rozbujał poniecką publiczność na którą czekał już kolejny tego dnia koncert.

herb c

W związku z rozpoczęciem przez wykonawcę, kolejnego etapu przebudowy ul. Szkolnej w Poniecu, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Odcinek ul. Szkolnej na której prowadzone są prace zostanie wyłączony z ruchu. Zapewniony będzie jedynie dojazd do posesji. W celu umożliwienia komunikacji z ul. Szkolną i Polną, ul. Focha, dla pojazdów do 3,5 tony, na czas robót stanie się ulicą dwukierunkową. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych oraz sprawne wymijanie się pojazdów, w ciągu ul. Focha obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się. W tym celu ustawione zostaną znaki B-36. Proszę o uważne zapoznanie się z tymczasową organizacją ruchu oraz w szczególności proszę zwracać uwagę na nowe znaki. Dla pojazdów powyżej 3,5t. dojazd został wyznaczony od ul. Rydzyńskiej. Zmiana organizacji ruchu umożliwi wykonawcy sprawniejsze prowadzenie robót i szybsze zejście z placu budowy. Po zakończeniu prac dotychczas obowiązująca organizacja ruchu zostanie przywrócona.

Mapa - rys 1

por1

Mapa - rys 2

por2

zielone12018

I turnus Zielonych wakacji dobiegł końca. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00 w terminie od 9 do 20 lipca odbywały się zajęcia w 4 miejscowościach: Poniecu, Śmiłowie, Czarkowie i Łęce Wielkiej.